ՊՆ-ն Ադրբեջանին է հանձնել Չինգիզ Սալմանի Գուրբանովի դին
ՊՆ Տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը հայտնում է, որ 2017թ. փետրվարի 5-ին հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու Իջևան-Ղազախ հատվածում ԿԽՄԿ-ի միջնորդությամբ կազմակերպված հանդիպման ժամանակ Ադրբեջանի զինված ուժերի ներկայացուցիչներին է հանձնվել ԱՀ զինված ուժերի զինծառայող Չինգիզ Սալմանի Գուրբանովի դին:
«2016թ. դեկտեմբերի 29-ին Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի կողմից իրականացված դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման գործողությունների հիման վրա ՀՀ կառավարությանն առընթեր ԱԱԾ քննչական վարչությունում քննվող ագրեսիվ պատերազմ վարելու և սպանության` զուգորդված ազգային շարժառիթով կատարված դեպքերի առիթով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում նշանակված դիակի դատաբժշկական փորձաքննության ընթացքում այլևս վերացել է Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի զինծառայող` 1994թ-ի ծնված Չինգիզ Սալմանի Գուրբանովի դիակը պահելու անհրաժեշտությունը»,- հայտնում է Տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։

МО передало Азербайджану тело Чингиза Салмана Гурбанова
В ходе встречи, организованной при посредничестве Международного Комитета Красного Креста на участке Иджеван-Казах армяно-азербайджанской границы 5 февраля 2017 г., представителям вооруженных сил Азербайджана было передано тело военнослужащего азербайджанских ВС Чингиза Салмана Гурбанова, сообщает управление информации и по общественным связям Министерства обороны РА.
В сообщении также отмечается, что в рамках уголовного дела, возбужденного на основании действий по диверсионно-разведывательному проникновению со стороны вооруженных сил Азербайджана, отпала необходимость в хранении тела военнослужащего ВС Азербайджана Чингиза Салмана Гурбанова, 1994 года рождения.