ՊԲ․Գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ
Փետրվարի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ: Հակառակորդը 85մմ-ոց Դ-44 հրանոթներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 80 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 850 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնային գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածում ադրբեջանական զինուժը Դ-44 հրանոթներից ու ականանետերից ընդհանուր առմամբ արձակել է 47 արկ, որից 22-ը հրանոթներից, 25-ը ականանետերից:
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Ночью на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск зарегистрирован рост напряженности
7 февраля и в ночь на 8 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск был зарегистрирован рост напряженности. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Противник из 85-мм пушек Д-44, 60-мм и 82-мм минометов и стрелкового оружия нарушил режим прекращения огня около 80 раз, произведния в направлении армянских позиций свыше 850 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения были зарегистрированы на восточном и северо-восточном направлениях передовой.
На указанном участке ВС Азербайджана из 85-мм пушек Д-44 и минометов выпустили в общей сложности 47 снарядов: 22 – из пушек, 25 – из минометов.
Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, говорится в сообщении МО НКР.