Ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնային գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում
Փետրվարի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը 60մմ-ոց ականանետերից, տարբեր տիպի նռնականետերից ու հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 200 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնային գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը ականանետից ու նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակել է 15 արկ, որից 9-ը ականանետերից, 6-ը՝ նռնականետերից:
Ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Зафиксированы интенсивные нарушения режима прекращения огня на передовой
8 февраля и в ночь на 9 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск противник, применив 60-мм минометы, различные типы гранатометов и стрелкового оружия, нарушил режим перемирия порядка 40 раз. В направлении армянских позиций было произведено свыше 200 выстрелов.
По сообщению пресс-службы Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики наиболее интенсивные нарушения были зафиксированы на восточном и северо-восточном направлениях передовой. На указанных участках ВС Азербайджана из миномета и гранатометов выпустили в общей сложности 15 снарядов: 9 – из миномета, 6 – из гранатометов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой и уверенно нести боевое дежурство, сообщает пресс-служба МО НКР.