Կառավարությունում քննարկվել են Սյունիքի և Լոռու մարզերից ներկայացված ծրագրերը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը, որի ընթացքում քննարկվել են Սյունիքի և Լոռու մարզերից ներկայացված ներդրումային ծրագրերի փաթեթները:
Կառավարության պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ Սյունիքի մարզից ստացված ծրագրերը վերաբերում էին գյուղտեխնիկայի մատակարարման բազայի ձևավորմանը, սառնարանային տնտեսությունների հիմնմանը, օրգանական գյուղմթերքի վերամշակմանը և այլն:
Լոռու մարզից ներկայացվել էին հացի արտադրությանը, ֆերմերային տնտեսությունների ստեղծմանը, թղթե տոպրակների արտադրությանը, գյուղմթերքի վերամշակմանը վերաբերող ծրագրեր:
Վարչապետը նշել է, որ շահագրգիռ գերատեսչությունները պետք է ակտիվ համագործակցեն մարզերի գործարարների հետ, որպեսզի կառավարությունում քննարկման ներկայացվեն բոլոր համապատասխան կառույցների կողմից նախապես գնահատված և տնտեսապես հաշվարկված ծրագրեր:
«Հավանություն ենք տալու տրամաբանական, նոր աշխատատեղեր ստեղծող ծրագրերին ու լավ գաղափարներին»,- ասել է վարչապետը:

В Правительстве обсуждены программы, представленные из Сюникской и Лорийской областей
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное совещание, в ходе которого были обсуждены пакеты инвестиционных программ, представленные из Сюникской и Лорийской областей.
Полученные из Сюникской области программы относятся к формированию базы снабжения сельхозтехникой, основанию холодильных хозяйств, переработке органической сельхозпродукции и др.
Из Лорийской области представлены программы, касающиеся производства хлеба, создания фермерских хозяйств, производства бумажных пакетов, переработки сельхозпродукции.
Премьер-министр отметил, что заинтересованные ведомства должны активно сотрудничать с предпринимателями из областей, чтобы в Правительство представлялись на обсуждение программы, предварительно оцененные и экономически просчитанные всеми соответствующими структурами.
«Будем одобрять логичные, создающие новые рабочие места программы и хорошие идеи», - сказал Премьер-министр.