Փաստաբանի գնահատմամբ՝ շաբլոնային ձևակերպումներով երկարացվեց Խանդոյանի կալանքի ժամկետը
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանը կալանքի տակ կմնա ևս երկու ամիս։ Վերաքննիչ քրեական դատարանն առաջին ատյանի որոշումը թողել է օրինական ուժի մեջ։
Փաստաբան Արայիկ Պապիկյանի գնահատմամբ, կալանքը երկարացնելու միջնորդությունում ներկայացվել են ստանդարտ ձևակերպումներ, որով Արայիկ Խանդոյանը, ազատության մեջ մնալով, կխոչընդոտի գործի քննությանը, կթաքնվի վարույթ իրականացնող մարմնից։
«Ստանդարտ, շաբլոն, տիպային ձևակերպումերը, որոնք օրենքում կան, այդ նույն հիմքերով երկարացվեց կալանքի ժամկետը։ Հիմա էլ հերթական անգամ, նախորդ որոշումից copy-paste էին արել և նույն որոշումը կայացրեցին»,-ասում է փաստաբանը
Արայիկ Խանդոյանը ևս ներկա է գտնվել դատական նիստին։ Պապիկյանի փոխանցմամբ՝ դատարանում հայտարարել է, որ թեև գտնվում է իր հայրենիքում, բայց արդարադատությունը իր նկատմամբ իրականացնում են Բաքվից հրավիրված մարդիկ։
Հավելենք, որ Արայիկ Խանդոյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քր.օր 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, այն է՝ կազմակերպված խմբի կողմից պատանդ վերցնելը, 235 հոդվածի 3-րդ մասով՝ կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը։

Срок ареста Араика Хандояна продлен еще на два месяца
Член группы “Сасна црер” Араик Хандоян останется под арестом еще два месяца. Апелляционный суд оставил в силе решение суда первой инстанции.
В ходатайстве о продлении ареста приведены стандартные формулировки о том, что Хандоян, находясь на свободе, будет препятствовать расследованию дела и скроется от органа производства, сказал адвокат Араик Папикян.
На судебном заседании присутствовал и Хандоян. По словам адвоката, в суде его подзащитный заявил, что хотя он находится на родине, правосудие в отношении него осуществляют приглашенные из Баку люди.
Отметим, что Араику Хандояну выдвинуты обвинения по п.1 ч.3 ст.218 УК РА (захват заложника организованной группой) и ч.3 ст.235 (незаконное приобретение, реализация, хранение, транспортировка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывного устройства).