ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է միջազգային դիտորդներին
Փետրվարի 18-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է դիտորդական առաքելությամբ ԱՄՆ-ից Արցախ ժամանած պատվիրակությանը, որի կազմում են Կալիֆորնիա նահանգի Ֆրեզնո շրջանի վարչական մարմնի անդամ Անդրեաս Բորգեասը, Կալիֆորնիա նահանգի Սանտա Կրուզ շրջանի ընտրությունների հարցերով պատասխանատու Գեյլ Պելլերինը և Կալիֆորնիայի Բերկլի համալսարանի ընտրությունների կառավարման հետազոտությունների կենտրոնի տնօրեն Կարին ՄակԴոնալդը։
Նույն օրը Կարեն Միրզոյանն ընդունել է նաև Եվրամիություն-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Էլենի Թեոխարուսին և կիպրոսական Համերաշխության շարժում քաղաքական կուսակցության գլխավոր գրասենյակի տնօրեն Յանիս Սելինոպուլոսին։
Հանդիպումներին քննարկվել են Արցախի Հանրապետության արտաքին քաղաքական օրակարգին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել նաև ԼՂՀ նոր սահմանադրության նախագծին՝ ժողովրդավարական արժեքների ամրապնդման և պետականության հետագա զարգացման համատեքստում։

Глава МИД НКР принял международных наблюдателей
18 февраля министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял прибывшую в Арцах с наблюдательной миссией делегацию из США, в состав которой входили член административного округа Фресно штата Калифорния Андреас Боргеас, ответственной за проведение выборов округа Санта Круз штата Калифорния Гейл Пелерин и директор исследовательского центра управления выборами Калифорнийского университета Беркли Карин Мак Дональд.
В тот же день Карен Мирзоян принял также руководителя группы дружбы Евросоюз-Армения Элени Теохарус и директора главного офиса политической партии Кипра «Движение Солидарности» Яниса Селинопулоса.
На встречах был обсужден ряд вопросов внешнеполитической повестки Республики Арцах.
Был затронут также проект новой Конституции НКР в контексте укрепления демократических ценностей и дальнейшего развития государственности Арцаха.