Կարեն Կարապետյան․ «ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է եվրոպական բիզնեսի հետ համագործակցությամբ»
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ներկա է գտնվել Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի տարեկան ամփոփիչ հանդիպմանը: Միջոցառմանը մասնակցել են Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին, ՀՀ-ում ԵՄ անդամ-պետությունների դեսպաններ, ասոցիացիայի անդամ մի շարք ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Կառավարության ղեկավարը ողջունելով միջոցառման մասնակիցներին՝ նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը հետաքրքրված է եվրոպական բիզնեսի հետ հարաբերությունների ընդլայնմամբ:
«Մենք չափազանց շահագրգռված ենք, որպեսզի բոլորդ Հայաստանի Հանրապետությունում զգաք ապահով, կատարեք ներդրումներ, ստեղծեք աշխատատեղեր, վճարեք հարկեր և հարստանաք: Մենք պատրաստ ենք կամայական հարթակում քննարկել ձեզ հուզող բոլոր խնդիրները, նախաձեռնություններն ու առաջարկությունները»,- ընդգծել է վարչապետը՝ Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի ներկայացուցիչներին մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:
Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին՝ բաց քաղաքականություն իրականացնելու և բիզնեսի առջև բաց լինելու համար: Դեսպանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը վերջին շրջանում ընդունել է բիզնես միջավայրի բարելավմանն ուղղված տարբեր որոշումներ, որոնք կնպաստեն ներդրումների ներգրավմանը: Սվիտալսկիի խոսքով՝ Եվրոպական միությունը և բիզնես համայնքը պատրաստ են Հայաստանի հետ հետագա համագործակցության զարգացման ու խորացման:

Карен Карапетян: Правительство РА заинтересовано в сотрудничестве с европейским бизнесом
Премьер-министр Карен Карапетян присутствовал на годовой итоговой встрече Европейской бизнес-ассоциации. В мероприятии приняли участие руководитель делегации Европейского союза в Армении, посол Петр Свитальский, послы стран-членов ЕС в РА, представители ряда компаний, являющихся членами ассоциации.
Приветствуя участников мероприятия, Глава Правительства отметил, что Правительство РА заинтересовано в расширении отношений с европейским бизнесом.
«Мы крайне заинтересованы в том, чтобы вы все чувствовали себя надежно в Республике Армения, осуществляли инвестиции, создавали рабочие места, платили налоги и обогащались. Мы готовы на любой площадке обсудить все волнующие вас вопросы, инициативы и предложения», - подчеркнул Премьер-министр, пожелав представителям Европейской бизнес-ассоциации результативной работы.
Руководитель делегации Европейского союза в Армении, посол Петр Свитальский поблагодарил Премьер-министра за проведение открытой политики и открытость перед бизнесом. Посол подчеркнул, что Правительство РА в последний период приняло различные постановления, направленные на улучшение бизнес-среды, которые будут способствовать привлечению инвестиций. По словам Петра Свитальского, Европейский союз и европейское бизнес-сообщество готовы к дальнейшему развитию и углублению сотрудничества с Арменией.