Զոհվել է պայմանագրային զինծառայող
Փետրվարի 23-ին՝ ժամը 00:45-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1991թ. ծնված Գոռ Ֆրունզիկի Խուդինյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- գրված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Погиб военнослужащий-контрактник
23 февраля около 00:45 на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированной на северном направлении, при не выясненных пока обстоятельствах смертельное ранение получил военнослужащий-контрактник Гор Фрунзикович Худинян, 1991 г.р. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Ведется следствие с целью выяснения подробностей произошедшего.
“Министерство обороны Республики Арцах разделяет горечь тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам погибшего военнослужащего”,- говорится в официальном сообщении.