Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է համապատասխանաբար 9 և 27 արկ:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 85 անգամ
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությանը հայտնում է , որ Փետրվարի 26-ին և լույս 27-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 85 անգամ, որի ընթազցքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ, արձակել է շուրջ 1150 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան, հյուսիսարևելյան և հյուսիսային ուղղություններում:
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Противник нарушил режим прекращения огня свыше 85 раз
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск 26-го и в ночь на 27 февраля ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 85 раз, произведя в направлении армянских позиций около 1150 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
Наиболее интенсивные нарушения зарегистрированы на восточном, северо-восточном и северном направлениях линии соприкосновения. На указанных участках ВС Азербайджана из 60-мм и 82-мм минометов выпустили в направлении армянских позиций соответственно 9 и 27 снарядов.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, при необходимости прибегая также к ответным действиям, говорится в сообщении.