Կառավարությունում քննարկվել է Որոտանի հիդրոէլեկտրակայանների համալիրի արդիականացման և լիարժեք գործարկման ներդրումային ծրագրի ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «Քոնթուր Գլոբալ» ընկերության գործադիր փոխնախագահ և գլխավոր գործառնական տնօրեն Կարլ Շնադտին:
Կառավարության պաշտոնական կայքի հաղորդմամբ՝ զրուցակիցները քննարկել են Որոտանի հիդրոէլեկտրակայանների համալիրի արդիականացման և լիարժեք գործարկման ներդրումային ծրագրի ընթացքը: Երկուստեք կարևորվել են պարբերական աշխատանքային հանդիպումները, որոնք հնարավորություն են տալիս մտքեր փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող որոշակի հարցերի շուրջ:
Կողմերը վերահաստատել են ներդրումային ծրագրի վերաբերյալ ստորագրված պայմանագրով ստանձնած պարտավորությունները պատշաճ կարգով և սահմանված ժամկետում կատարելու հանձնառությունը: Վարչապետ Կարապետյանը, կարևորելով ծրագրի իրականացումը, ընդգծել է. «Պայմանագրով սահմանված այն կետերը, որոնց տակ և´ մենք, և´ դուք ստորագրել ենք, պետք է կատարենք»:

В Правительстве обсужден ход реализации инвестиционной программы модернизации и полноценного задействования Воротанского комплекса гидроэлектростанций
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял исполнительного вице-президента и главного операционного директора компании «Контур Глобал» Карла Шнадта.
Собеседники обсудили ход реализации инвестиционной программы модернизации и полноценного задействования Воротанского комплекса гидроэлектростанций, отметив важность периодических рабочих встреч, которые дают возможность обменяться мнениями по некоторым вопросам, представляющим взаимный интерес.
Стороны подтвердили, что надлежащим образом и в установленный срок выполнят обязательства, принятые по подписанному договору об инвестиционной программе. Придавая важное значение реализации программы, Премьер-министр Карен Карапетян подчеркнул: «Мы должны выполнить установленные договором пункты, под которыми подписались и мы, и вы».