ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ առաջնային գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև Դ-44 տիպի հրանոթ և 60 միլիմետրանոց ականանետ՝ արձակելով 9 արկ: ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Գիշերն արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հարաբերական հանգիստ է եղել
Մարտի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը իրադրությունն արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հարաբերական հանգիստ է եղել: Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 40 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 380 կրակոց:

Ночью на линии соприкосновения было относительно спокойно
Ситуация на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 3-го и в ночь на 4-е марта была относительно спокойной. Противник из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня свыше 40 раз, произведя в направлении армянских позиций около 380 выстрелов.
На восточном направлении линии соприкосноввения ВС Азербайджана применили также пушку Д-44 и 60-мм миномет, выпустив 9 снарядов.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают сохранять полный контроль на передовой и уверенно выполняют поставленную перед ними боевую задачу. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.