ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ առաջնային գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր՝ արձակելով 5 արկ: ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:
Սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր
Մարտի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 55 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 600 կրակոց:

На восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили 60-мм и 82- мм минометы
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 4 и в ночь на 5 марта противник из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня 55 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 600 выстрелов.
На восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-мм и 80-мм минометы, выпустив 5 снарядов. Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической ситуацией и продолжают надежно охранять боевые позиции. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.