Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԻՍՏԻԳԼԱԼ և ՍՎԴ տիպի դիպուկահար հրացաններ
Մարտի 9-ին և լույս 10-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 30 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 550 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԻՍՏԻԳԼԱԼ և ՍՎԴ տիպի դիպուկահար հրացաններ (92 կրակոց), իսկ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ՝ 82 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն:

ВС Азербайджана применили снайперские винтовки “Истиглал” и СВД
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 9 и в ночь на 10 марта противник из стрелкового оружия различного калибра, в том числе снайперских винтовок, нарушил режим прекращения огня свыше 30 раз, произведя в направлении армянских позиций более 550 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
На восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также снайперские винтовки “Истиглал” и СВД (92 выстрела), а на северо-восточном направлении – 82-мм миномет (1 снаряд).
Подразделения Армии обороны продолжают полностью контролировать ситуацию на передовой и уверенно нести боевое дежурство, говорится в сообщении.