Առաքել Մովսիսյանը էթիկայի հանձնաժողովից թաքցրել է իր ավտոմեքենաները
Առաքել Մովսիսյանն ապրիլի 2-ին պատրաստվում է հերթական անգամ պատգամավոր դառնալ: Նա Հանրապետական կուսակցության Արմավիրի մարզի տարածքային ցուցակում է և այս օրերին ակտիվ հանդիպումների մեջ է մարզում:
Ազգային ժողովում իր հայհոյանքներով աչքի ընկնող պատգամավորը կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել իր գույքի ու եկամուտների մասին հայտարարագիրը, որը ներառում է 2016թ. հունվարի 1-ից մինչև 2017թ. հունվարի 1-ը: Ըստ այդմ՝ Առաքել Մովսիսյանն ունի երկու 2014թ. արտադրության «Լեքսուս LX 570» և 2015թ. արտադրության՝ «Տոյոտա RAV4 2,5 GAS» մակնիշի ավտոմեքենա:
Ոչ 2015, ոչ էլ 2016 թվականների տարեկան հայտարարագրերում պատգամավորը չի հայտարարագրել նշված ավտոմեքենաները: «Լեքսուս LX 570 GAS» մակնիշի ավտոմեքենա հայտարարագրել է 2012թ., որը տրամաբանորեն չէր կարող լինել 2014թ. արտադրության: Նշված ավտոմեքենան պատգամավորը գնել էր 70,000 դոլարով:
Ինչ վերաբերում է «Տոյոտա RAV4 2,5 GAS» մակնիշի ավտոմեքենային, ապա վերջինի հետքն անգամ չի երևում պատգամավորի հայտարարագրերում:
Ինչ վերաբերում է եկամուտներին, ապա պատգամավորի թեկնածուն հայտարարագրել է միայն Ազգային ժողովից ստացած աշխատավարձը՝ մոտ 6 մլն դրամ:
Նրան է պատկանում երկու տնամերձ հողամաս Արմավիրի մարզի Այգեկ գյուղում, որից մեկը՝ համատեղ սեփականությամբ, դարձյալ համատեղ սեփականությամբ 0.18հա վարելահող և 2 հա հողամաս Մուսալեռ գյուղում:

Аракел Мовсисян скрыл от Комиссии по этике свои автомобили
На предстоящих 2-го апреля выборах в Национальное Собрание Аракел Мовсисян намерен вновь получить депутатский мандат. Он включен в территориальный список Республиканской партии Армении и в эти дни проводит в области активные встречи с избирателями.
Депутат, отличившийся употреблением в парламенте ненормативной лексики, представил в Центральную избирательную комиссию декларацию о своем имуществе и доходах в период с 1 января 2016 г. по 1 января 2017 г. Согласно этой декларации, у Мовсисяна имелись два автомобиля – “Лексус LX 570” (2014 г.) и “Тойота RAV4 2,5 GAS” (2015 г.).
Однако ни в декларации 2015-го, ни в декларации 2016 гг. указанные автомобили не задекларированы. “Лексус LX 570 GAS” указан в декларации 2012 г., следовательно этот автомобиль не мог быть выпущен в 2014 г. Эту машину депутат купил за 70,000 долларов.
Что касается “Тойоты RAV4 2,5 GAS”, то никаких упоминаний об этом автомобиле в декларациях Аракела Мовсисяна нет.
Что касается доходов, то кандидат в депутаты задекларировал только зарплату, которую получал в Национальном Собрании – около 6 млн драмов.
На правах совместной собственности ему принадлежат два земельных участка в селе Айгек Армавирской области и участок площадью 2 га в селе Мусалер.