Հովիկ Աբրահամյանի որդին «թեթևացրել» է իր ունեցվածքը
Նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որդին՝ Արտաշատի քաղաքապետ Արգամ Աբրահամյանը, պատգամավորի թեկնածու է թիվ 5 ընտրատարածքում, որը ներառում է Արարատի մարզը: Արգամ Աբրահամյանը ընդգրկված է աներոջ՝ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորած «Ծառուկյան» դաշինքի ցուցակում:
Որպես պատգամավորության թեկնածու Արգամ Աբրահամյանը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել իր գույքի ու եկամուտների մասին հայտարարագիր:
Նշենք, որ «Հետքն» անդրադարձել էր Աբրահամյանների ունեցվածքին: Մեր հրապարակումներից հետո Արգամ Աբրահամյանը դուրս էր եկել մի քանի առևտրային ընկերությունների բաժնետերերի ցանկից: Իհարկե, դուրս գալը ձևական բնույթ էր կրում, քանի որ նա էր իրական տերը: Այդ պատճառով, նրա հայտարարագիրը բավականին «համեստ» է:
Արգամ Աբրահամյանը հայտարարագրել է մոտ 170 միլիոն դրամ եկամուտ:
Ինչ վերաբերում է դրամական միջոցներին, ապա պատգամավորի թեկնածուն ունի 300 միլիոն դրամ և 250 հազար դոլար:
«Նաթիոնալ» հյուրանոցն ու «Իմպերիում պլազայի» շենքը
Արգամ Աբրահամյանը հայտարարագրել է նաև անշարժ և շարժական գույք: Ըստ հայտարարագրի ունի միայն մեկ ավտոմեքենա՝ 2016թ. արտադրության «Ռենջ Ռովեր Սպորտ»:
Նրան է պատկանում Երևան քաղաքի Իսահակյան փողոցի վրա գտնվող «Տերրազզա» սրճարանի տարածքը՝ 200քմ: Ինչպես նաև հարևանությամբ գտնվող 600քմ մակերեսով հողատարածք:
Արգամ Աբրահամյանին է պատկանում նաև Հաղթանակի զբոսայգու հարևանությամբ՝ Ազատության պողոտայում գտնվող առանձնատունը, որի մակերեսը կազմում է 2512քմ: Առանձնատունը արտաքինից նման է Ազգային ժողովին:
Երեք միավոր հողամաս և խորքային հոր ունի Արարատի մարզի Մխչյան գյուղում:
Իհարկե, հայտարարագրվածը միայն Արգամ Աբրահամյանի ունեցվածքի մի մասն է: Որոշները գրանցված է այլ անձանց, օրինակ՝ Արտաշատի քաղաքապետի տեղակալ, ազգական Գագիկ Պողոսյանի անունով:

Сын Овика Абрамяна “сократил” свое имущество
Сын бывшего премьер-министра Армении Овика Абрамяна, мэр города Арташата Аргам Абрамян выдвинут кандидатом в депутаты Национального Собрания от 5-го избирательного округа, включающего Араратскую область.
Аргам Абрамян баллотируется в парламент по списку блока “Царукян”, который возглавляет его тесть Гагик Царукян. В связи с выдвижением кандидатом в депутаты Аргам Абрамян представил в Центризбирком декларацию об имуществе и доходах.
Hetq.am уже писал об имуществе Абрамянов. После наших публикаций Аргам Абрамян вышел из списка акционеров нескольских коммерческих организаций.
Этот шаг, разумеется, носил формальный характер, так как именно он является настоящим владельцем данных компаний. После этого его декларация приобрела довольно “скромный” вид. Что касается денежных средств, то кандидат в депутаты имеет 300 млн драмов и 250 тыс. долларов.
Гостиница “Националь” и здание “Империум плаза”
Аргам Абрамян задекларировал также движимое и недвижимое имущество. Согласно декларации, у Абрамяна имеется один автомобиль – “Рендж Ровер Спорт” 2016 г. выпуска.
Ему принадлежит и территория кафе “Терразза” площадью 200 кв.м на улице Исаакяна в Ереване, а также расположенный по соседству земельный участок площадью 600 кв.м.
У А.Абрамяна есть особняк площадью 2515 кв.м на проспекте Свободы, рядом с парком Победы. Своим внешним видом дом напоминает здание Национального Собрания.
Кандидат в депутаты владеет также тремя земельными участками и глубинным колодцем в селе Мхчян Аратской области.
Указанное в декларации имущество, разумеется, составляет лишь часть состояния Аргама Абрамяна. Часть компаний зарегистрирована на других лиц, например, на заместителя мэра Арташата, родственника Аргама Абрамяна Гагика Погосяна.