Արայիկ Գրիգորյան. 5 մլն դոլար եւ 30 անշարժ գույք ունեցող պատգամավորի թեկնածուն
ԱԺ պատգամավոր Արայիկ Գրիգորյանը ապրիլի 2-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում կրկին առաջադրված է որպես պատգամավորի թեկնածու Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունից՝ հինգերորդ ընտրատարածքում (Արարատի մարզ)։
Որպես պատգամավորի թեկնածու Արայիկ Գրիգորյանը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել եկամուտների հայտարարագիր, որի համաձայն՝ նրան են պատկանում «Ավշար գինու գործարան»-ի 100% բաժնետոմսերը։
Բացի դրանից, նա հայտարարագրել է գրեթե 6.5 մլն դրամ եկամուտ, որը պատգամավորի աշխատավարձն է, եւ «Ավշար գինու գործարան»-ի գյուղմթերքի իրացումից ստացված 45 մլն դրամ եկամուտ։
Ընդհանուր առմամբ, թեկնածուի դրամական միջոցները կազմում են 1.9 մլրդ դրամ եւ 985 հազար դոլար։ Այսինքն՝ պատգամավոր Արայիկ Գրիգորյանի դրամական միջոցները, ընդհանուր առմամբ, կազմում են գրեթե 5 մլն դոլար։
Հայտարարագրի մի ամբողջ էջ զբաղեցնում է պատգամավորի անշարժ գույքը։ Նա հայտարարագրել է մեկ բնակելի տուն և տնամերձ հողամաս, 2 բնակարան, 13 տնամերձ հողամաս, 3 խաղողի այգի, «Ավշար գինու գործարան» ՍՊԸ-ին պատկանող շինություն Ավշար գյուղում՝ 13823,3 քմ տարածքով, նույն ՍՊԸ-ին պատկանող տարածք Մխչյան գյուղում՝ 3198 քմ տարածքով, «Ավշար գինու գործարան» ՍՊԸ-ի անունով հասարակակա նշանակության հողատարածք՝ 0,130 հա Ավշար գյուղում, 2 արտադրական նշանակության հողատարածք՝ Ավշար եւ Մխչյան գյուղերում, որոնցից մեկը՝ վարձակալությամբ, մյուսը՝ կառուցապատման իրավունքով, ավտոհանգրվան, այգեգործական հողամաս, գյուղատնտեսական հողամաս, մեկ այլ հողամաս։

У кандидата в депутаты НС Араика Григоряна $5 миллионов и 30 единиц недвижимости
Депутат Национального Собрания Араик Григорян вновь будет баллотироваться в парламент в качестве кандидата от Республиканской партии Армении (5-й избирательный округ, Араратская область).
Согласно представленной в Центризбирком декларации, Григоряну принадлежат 100% акций Авшарского винного завода.
Его доходы образуются за счет зарплаты в размере 6,5 млн драмов и 45 млн драмов от реализации сельхозпродукции Авшарского винного завода.
Денежные средства Араика Григоряна составляют 1,9 млрд драмов и 985 тыс. долларов, или в общей сложности почти 5 млн долларов.
Целую страницу в декларации кандидата в депутаты занимает перечисление его недвижимости. Григорян задекларировал жилой дом с приусадебным участком, 2 квартиры, 13 земельных участков, три виноградника, принадлежащие Авшарскому винному заводу строение площадью 13823,3 кв.м в селе Авшар и помещение площадью 3198 кв.м в селе Мхчян, оформленный на это же ООО земельный участок площадью 0,130 га в селе Авшар, 2 земельных участка производственного назначения в селах Авшар и Мхчян, садоводческий участок, земля сельскохозяйственного назначения и т.д.
Несмотря на огромное состояние, автомобиль у кандидата в депутаты недорогой – “ВАЗ-21213” (1999 г.).