Մարտի 31-ին՝ ժամը 14:45-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման հետևանքով, մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1993թ. ծնված Գոռ Գևորգի Հովհաննիսյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը:
«Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- հայտնում է նախարարությունը:

31 марта около 14:45 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированной на восточном направлении линии соприкосновения, вследствие нарушения противником режима прекращения огня смертельное ранение получил военнослужащий-контрактник АО Гор Геворкович Ованнисян, 1993 г.р. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие.
«Министерство обороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам погибшего военнослужащего», – говорится в сообщении.