Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ
Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ մարտի 31-ին և լույս ապրիլի 1-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 300 կրակոց: Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

На восточном направлении линиии соприкосновения ВС Азербайджана применили СПГ
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 31-го марта и в ночь на 1-е апреля противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 35 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 300 выстрелов.
На восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили станковый противотанковый гранатомет (3 снаряда). Подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической ситуацией и продолжают уверенно нести боевое дежурство. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.