ՀՀԿ վստահված անձը ահազանգում է «կարուսելի» մասին
Արտաշատ քաղաքի 12/04 ընտրական տեղամասում ՀՀԿ վստահված անձ Նանե Մնացականյանի պնդմամբ՝ տեղամասում «կարուսելի» փորձ է արվել։
Ժամը 13։00-ի սահմաններում, երբ տեղամասում մարդկանց հոսքը շատ էր, Նանե Մնացականյանը ընտրողներից մեկի հետեւից դուրս վազեց եւ վերադառնալով պատմեց, որ քաղաքացին, ինչպես ինքն է նկատել, տեղամասից դուրս գալուց հետո ծոցագրպանից քվեաթերթիկ է փոխանցել դրսում խմբված երիտասարդներից մեկին։
«Ընտրողը հանգիստ դուրս եկավ քվեախցից, ու ես նկատեցի, որ տեղամասից դուրս գալուց հետո ծոցից հանեց թերթիկը եւ մոտենալով էդ տղաներից մեկին, փոխանցեց նրան։ Ես վազեցի այդ տղայի հետեւից, նա նստեց 67ԼԼ242 պետհամարնիշով սպիտակ «Վոլգան»։ Երբ ես ասացի՝ էս ի՞նչ եք անում, էդ երիտասարդը ասաց՝ «ապացուցիր»»,-պատմեց Նանե Մնացականյանը։

Доверенное лицо РПА сигнализирует о “карусели”
Доверенное лицо Республиканской партии Армении на избирательном участке 12/04 в городе Арташате Нане Мнацаканян сообщила о попытке избирательной “карусели”.
Около 13.00, когда на участке наблюдалась высокая явка избирателей, Мнацаканян выбежала за одним из них и, вернувшись, рассказала, что гражданин, выйдя с участка, достал из кармана бюллетень и передал его одному из стоявших на улице молодых людей.
“Избиратель спокойно вышел из кабинки, и когда он покидал помещение участка, я заметила, что он достал из кармана листок и передал его одному из стоявших там парней. Я побежала за этим молодым человеком, который сел в машину “Волга” белого цвета с номерным знаком 67ԼԼ242. Когда я крикнула: “Что вы делаете!”, парень сказал: “Докажи”,- рассказала Нане Мнацаканян.