Վստահված անձը և դիտորդը կռիվ են հրահրում Գագարին ավանի թիվ 20/12 ընտրատեղամասում
«Տարածքային զարգացման և հետազոտությունների կենտրոն» դիտորդ մարմնի ներկայացուցիչ Ալբերտ Համբարձումյանն անընդհատ դժգոհում է հանձնաժողովի անդամների աշխատանքից, կռիվ է հրահրումՙ «Համահայկական երիտասարդական ասոցիացիայ» դիտորդական կազմակերպության անդամ Խաչատուր Թովմասյանի հետ, որը քվեարկության ամբողջ ընթացքում կոչ է անում ընտրողներին չվախենալ, կատարել ցանկալի ընտրություն և չմոռանալ՝ ինչ օր է այսօր:
Երբ խնդրեցինք ներկայանալ, առանց իր վկայականին նայելու ասաց՝ «Բարգավաճ եմ»: Ընտրատեղամասում կան անձինք, որոնք քվեարկել են, բայց շարունակում են գտնվել տեղամասում: Նկարում պատկերված ձեռնափայտով երիտասարդն արդեն մի քանի ժամ շարունակ գտնվում է ընտրատեղամասում: Նա փորձեց գրանցվել, որպես ընտրողին օգնող անձ, բայց պարզվեց, որ ընտրողը չի ցանկանում, որ իրեն օգնեն: Կնոջը չօգնելու փաստը առաջացրեց դիտորդ Ալբերտ Համբարձումյանի զայրույթը:
Տեղեկացնենք, որ այս պահին ընտրության իրավունք ունեցող 1280 ընտրողից քվեարկություն է կատարել 350-ը, որոնցից 17-ը՝ այլ անձի օգնությամբ: Ընտրատեղամասում ժամը 11:30-ից սկսած կուտակումներ են:

На избирательном участке 20/12 доверенное лицо и наблюдатель провоцируют конфликт
Представитель наблюдательской организации “Центр территориального развития и исследований” Альберт Амбарцумян все время выражает недовольство работой членов избирательной комиссии и провоцирует конфликт с членом другой наблюдательской организации “Всеармянская молодежная ассоциация” Хачатуром Товмасяном, который в процессе голосования все время призывает избирателей не бояться, голосовать так, как они сами хотят, и не забывать, какой сегодня день.
Когда мы попросили его представиться, он заявил: “Я от партии “Процветающая Армения”. На избирательном участке находились люди, которые уже проголосовали, но не спешили уходить. Изображенный на снимке молодой человек с тростью находится на участке уже несколько часов. Он пытался зарегистрироваться в качестве помощника, но избиратель не захотел, чтобы ему оказали помощь. Тот факт, что женщине не была оказана помощь, вызвал возмущение у наблюдателя Альберта Амбарцумяна.
Отметим, что на этом избирательном участке уже проголосовало 350 человек, 17 из которых с помощью других лиц. С 11.30 здесь наблюдаются скопления людей.