Դիտորդը Արթիկի 33/9 տեղամասում խախտում է արձանագրել
Շիրակի մարզի Արթիկ քաղաքի թիվ 33/9 տեղամասում Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի դիտորդ Սուսաննա Հակոբյանը ընտրախախտում է արձանագրել. ընտրողը քվեախուց է մտել և դուրս եկել ծրարներով: Ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ ՀՀԿ-ական Լյուդմիլա Գինոսյանը նշեց, որ ինքն անձամբ է միջամտել և արձանագրել խախտումը ու հավելեց' ՀՅԴ անդամներն են խանգարել ընտրական գործընթացը:
Մեր գտնվելու պահին 33/9 տեղամասում ընտրում էր «Ազատ դեմոկրատների» թեկնածու Արթուր Պողոսյանը: Թեկնածուն բարձր գնահատեց իր շանսերը ու նշեց. «Հուսով եմ' մեր ժողովուրդն ավելի խելամիտ է քան դրամը»:
Այս տեղամասում ևս տարեցները և այլ քաղաքացիներ քվեարկում են երկրորդ անձի օգնությամբ' պատճառաբանելով, որ լավ չեն տեսնում:

На избирательном участке 33/9 в Артике наблюдатель зафиксировал нарушение
На избирательном участке 33/9 в городе Артике Ширакской области наблюдатель от Хельсинкской гражданской ассамблеи Сусанна Акопян зафиксировала нарушение: избиратель зашел в кабинку для голосования и вышел оттуда с конвертами. Председатель комиссии Людмила Гиносян, представляющая Республиканскую партию Армении, отметила, что лично вмешалась и зафиксировала нарушение, добавив, что избирательному процессу мешали члены АРФ Дашнакцутюн.
В момент нашего пребывания на избирательном участке голосовать пришел кандидат партии “Свободные демократы” Артур Погосян. Он высоко оценил свои шансы и отметил: “Надеюсь, наш народ проявит разумный подход к вопросу денег”.
На этом участке, как и на других, пожилые люди и другие избирателя, ссылаясь на плохое зрение, голосовали с помощью второго лица.