Շիրակամուտում ընտրողների հոսքի պատճառով իրավիճակն անկառավարելի է դառնում
Լոռու մարզի Շիրակամուտի 22\08 տեղամասում Աժ ընտրությունն անց է կացվում Արևիկ նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունում: Ընտրատեղամասում մեծ թվով ընտրողներ են կուտակվում, թեև ոստիկանները փորձում են կանխել ընտրողների հոսքը, բայց իրավիճակը ժամանակ առ ժամանակ անկառավարելի է դառնում: Մարդաշատ է նաև հաստատության միջանցքը, հարակից տարածքը: Մեծ թվով մեքենաներ են հավաքվում շենքի բակում: Քվեարկողները քվեախցիկին հասնելու համար հաճախ ստիպված են լինում հերթի սպասել:
Ծառուկյան դաշինքի վստահված անձ Հայկ Պապյանը նկատեց, ապա հանձնաժողովի ուշադրությունը հրավիրեց այն հանգամանքի վրա, որ ընտրողներից մեկին անբավարար քվեաթերթիկներ են տվել` 9-ից 4-ը, ինչից հետո հատկացվեցին նաև պակաս քվեաթերթիկները:
Հանձնաժողովի նախագահն է ՀՀԿ ներկայացուցիչ Նասլյան Գագիկը: Ընտրատեղամասում աշխատում են Թրանսփարենսի ինթերնեյշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի, Իրավունքի Եվրոպա կազմակերպության, Ինֆորմացիոն ազատության կենտրոնի և այլ կազմակերպությունների դիտորդներ:
Թրանսփարենսի ինթերնեյշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի դիտորդ Սյուզաննա Աբրահամյանն ասում է, որ ընտրախախտման դեպքերի չի նկատել: Ընտատեղամասում կա 1734 ընտրող: Ժամը 14:00-ի տվյալներով ընտրել են 513-ը: 65-ը քվեարկել են այլոց օգնությամբ, ինչը ևս գրանցվել է:

В Ширакамуте из-за большого наплыва избирателей ситуация становится неупавляемой
На избирательном участке 22/08 в общине Ширакамут Лорийской области выборы проходят в здании детского сада “Аревик”. На участке скопилось большое число избирателей. И хотя полиция пытается остановить поток людей, время от времени ситуация становится неуправляемой.
Перед избирательном участком можно увидеть большое число автомашин. Для того, чтобы проголосовать, гражданам приходится стоять в очереди.
Доверенное лицо блока “Царукян” Айк Папян обратил внимание избирательной комиссии на то обстоятельство, что одному из избирателей выдали недостаточное количество бюллетеней – четыре вместо девяти. Упущение было исправлено.
Председателем избирательной комиссии является представитель Республиканской партии Армении Гагик Наслян. На участке присутствуют наблюдатели от Антикоррупционного центра “Транспаренси Интернейшнл”, организации “Европа права”, Центра информационной свободы и других организаций.
По положению на 14.00 проголосовало 513 избирателей, 65 из которых с помощью второго лица. Эти случаи зафиксированы.