«Ծառուկյան» դաշինքի 3 քվեաթերթիկ՝ ընտրողի ձեռքին
Լոռու մարզի Մեծավան համայնքի թիվ 25/15 ընտրաոտեղամասում գրանցված 1220 ընտրողներից 12։33-ի դրությամբ ընտրողների թիվը հասնում էր 210-ի։ Ընտրատեղամասում քվեախցիկները դասավորված էին այնպես, որ ընտրողները անցնելիս ազատորեն կարող էին տեսնել քվեաթերթիկը։ Ընտրատեղամասի նախագահ Տիգրան Խաչատրյանը պարզաբանեց, որ այլ տարբերակ չկար, արել է հնարավորը, որպեսզի չխախտվի ընտրողի իրավունքը. «Տեսախցիկը դրված էր ընտրախցիկին մոտ գտնվող պատին։ Երկու օր չարչարվեցի մինչև տեղափոխեցին»։
Հարցազրույցի պահին հանձնաժողովի անդամներից մեկը նկատեց, որ համայնքի բնակիչներից մի կին օգնել էր 2 ընտրողի և դուրս գալու պահին նրա ձեռքին «Ծառուկյան դաշինքի 3 քվեաթերթիկ կար։ Հանձնաժողովի նախագահը վերցրեց քվեաթերթիկները։

В руках избирателя оказались три бюллетеня в пользу блока “Царукян”
На избирательном участке 25/15 в общине Мецаван Лорийской области по положению на 12.33 проголосовало 210 человек. Кабины для голосования здесь установлены таким образом, что проходя мимо них избиратели могут видеть бюллетень. Председатель избирательной комиссии Тигран Хачатрян пояснил, что другого варианта установить кабинки у них не было. По словам Хачатряна, они сделали все возможное, чтобы не нарушить право избирателя, так как это было обусловлено местом установки видеокамеры.
Один из членов комиссии заметил, что одна из жительниц общины оказала помощь двум избирателям, и при выходе из кабины для голосования в ее руках было три бюллетеня в пользу блока “Царукян”.