Ընտրատեղամասի հոսանքազրկում Աշտարակում
Ժամը 15:20-ին Աշտարակի 17/5 ընտրատեղամասը, որը գտնվում է «Մանուշակ» մանկապարտեզում, հոսանքազրկվեց: Հետևաբար, սարքավորման հիշողությունը ջնջվեց: 2 րոպե հետո էլէներգիան միացվեց: Այս տեղամասում ընտրողները հիմնականում տեղյակ չեն ընտրության կարգին: Դուրս են գալիս բոլոր քվեաթերթիկները ձեռքներին, ուղղելուց էլ հաճախ քվեախցիկից դուրս են ուղղում, տեսանելի ձևով: Մի քանի դեպքում էլ օգնողները գրանցվեցին միայն զգուշացնելուց հետո:
Այս ժամի դրությամբ 1918 ընտրողից քվեարկությանը մասնակցել են 790 մարդ: Հանձնաժողովի նախագահ Կարեն Սիմոնյանը նշեց, որ նման ինտենսիվությամբ ընտրություն իրենց տեղամասում դեռ չի եղել:

В Аштараке обесточен избирательный участок
Избирательный участок 17/5, расположенный в здании детсада “Манушак” в городе Аштараке, в 15.00 был обесточен. Это означает, что данные, зафиксированные сканером для снятия отпечатков пальцев, были удалены.
Зарегистрированные на этом участке избиратели в большинстве своем не осведомлены о порядке голосования. Они выходят из кабины с бюллетенями в руках и, получив нужные указания, голосуют видимым для всех образом.
На данный момент из зарегистрированных на этом участке 1918 избирателей проголосовали 790. По словам председателя комиссии Карена Симоняна, такой высокой явки у них еще не было.