Ավանի երկու ընտրատեղամասերում լույսերն անջատվել են
«Ելք» դաշինքի վստահված անձ Արփինե Ջաղացպանյանը «Հետքի» հետ զրույցում նշեց, որ 20:12-ի սահմաններում լույսերն անջատվել են: Այդ պահից սկսած` ընտրատեղամասում մութ է: Արմինե Ջաղացպանյանի խոսքով՝ քվեատուփի վրա լապտեր է դրված, այն հսկում է ընտրատեղամասի ոսիկանը: Արփինեի վստահեցմամբ՝ արտակարգ միջադեպեր հոսանքի անջատման ընթացքում չեն գրանցվել: Հանձնաժողովի նախագահը վստահեցրել է, որ քայլեր են ձեռնարկվում հոսանքը վերականգնելու համար:
Թիվ 1-3 ընտրևատեղամասի «Ելք» դաշինքի վստահված անձ Կարեն Բաղդասարյանը «Հետքի» հետ զրույցում նշեց, որ լույսերն անջատվել են 20:15-ի սահմաններում: 15 րոպե անց հոսանքը վերականգնվել է:

В столичном округе Аван обесточены два избирательных участка
Доверенное лицо блока “Елк” Арпине Джахацпанян сообщила Hetq.am, что около 20.12 на избирательном участке отключилось электричество. По словам Джахацпанян, на урну с бюллетенями направлен фонарь, ее охраняет находящийся на участке полицейский. Арпине заверила, что в ходе обесточивания участка ЧП не зарегистрировано. Председатель комиссии заверил, что предприняты шаги по возобновлению подачи электроэнергии.
Доверенное лицо блока “Елк” на избирательном участке 1/3 Карен Багдасарян в беседе с нами отметил, что электричество отключилось около 20.15. Через 15 минут подача электроэнергии возобновилась.