Հանձնաժողովի նախագահին մեղադրում են ՀՀԿ-ի օգտին նշումներ անելու և լցոնելու մեջ. լրացված (տեսանյութ)
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի 7/38 ընտրատեղամասում քվեաթեթրիկների հաշվարկը ընթանում է նույնքան ակտիվ, որքան առավոտ էր։ Հաշվարկի ընթացքում «Ծառուկյան դաշինք» կուսակցության վստահված անձը, իր խոսքով, նկատեց, թե ինչպես ՀՀԿ-ն սատարող հանձնաժողովի նախագահը նշում արեց չօգտագործված քվեաթերթիկի վրա՝ հօգուտ ՀՀԿ-ի։ Տեղամասում ծավալվեց թեժ քննարկում, ինչից հետո տեղամաս եկան ԿԸՀ ներկայացուցիչները, հաշվարկը ժամանակավոր ընդհատվեց։ ԿԸՀ ներկայացուցիչը առաջարկեց փաստի հիման վրա արձանագրություն կազմել։ Նշենք, որ նախնական թվերով՝ 7/38-ում ՀՀԿ-ն հավաքել է 496 ձայն, Ծառուկյան դաշինքը` 164, Ելք դաշինքը՝148, Կոնգրես-ՀԺԿ- 21, ՕՐՕ-ն՝ 20, Հայկակամ վերածնունդը 41, ՀԿԿ-ն՝ 11, ՀՅԴ-ն 75։
Լրացված. արձանագրությունը կազմեց, ինչից հետո ՀՀԿ-ի օգտին լցոնման մեջ մեղադրեցին ոչ թե նախագահին, այլ «Ընտրությունը քոնն է» դիտորդական կամակեպության դիտորդին:

Председателя избирательной комиссии обвиняют в фальсификации бюллетеня в пользу РПА (видео)
На избирательном участке 7/38 в ереванском округе Малатия-Себастия полным ходом шел подсчет голосов, когда представитель блока “Царукян” заметил, как поддерживающий Республиканскую партию председатель избирательной комиссии сделал пометку в пользу РПА на неиспользованном бюллетене. Разгорелся спор, в результате чего на участок прибыл представитель Центральной избирательной комиссии. Подсчет голосов был временно приостановлен. Представитель ЦИК предложил составить протокол.
Отметим, что по предварительным данным на участке 7/38 РПА получила 496 голосов, блок “Царукян – 164, блок “Елк” - 148, блок “Конгресс-НПА” – 21, блок “Оганян-Раффи-Осканян” – 20, партия “Армянское возрождение” – 4, Компартия -11, АРФ Дашнакцутюн – 75.