Ամենառեյտինգային պատգամավորները
Համաձայն Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած արդյունքների՝ ռեյտինգային ցուցակներով 40 հազարից ավելի ձայներ ստացած պատգամավորները երեքն են, ընդ որում՝ 3-ն էլ Հանրապետական կուսակցությունից: Արայիկ Գրիգորյանը հավաքել է ավելի քան 45 հազար ձայն, Կարեն Կարապետյանը՝ ավելի քան 44 հազար ձայն, Սամվել Ալեքսանյանը՝ ավելի քան 42 հազար ձայն:
Հաջորդ եռյակում՝ 30 հազարից ավելի ձայն հավաքել է նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որդին՝ Արգամ Աբրահամյանը «Ծառուկյան» դաշինքից: Նրա օգտին քվեարկել է ավելի քան 34 հազար քաղաքացի: 27 հազար ձայն հավաքել է ՀՀԿ-ական Ռոբերտ Սարգսյանը, 26 հազարից ավելի ձայն՝ ՀՀԿ-ական Հակոբ Բեգլարյանը:
13 ընտրատարածքներից յուրաքանչյուրում առանձնացրել ենք ամենաշատ ձայներ հավաքած 5 թեկնածուներին, որոնք միայն 3 կուսակցություն-դաշինքների ներկայացուցիչներ են՝ ՀՀԿ, «Ծառուկյան» դաշինք և «Ելք»:

Депутаты с самым высоким рейтингом
Согласно результатам Центральной избирательной комиссии, баллотирующиеся в парламент по рейтинговым спискам три кандидата в депутаты набрали более 40 тысяч голосов: Араик Григорян – более 45 тыс., Карен Карапетян – более 44 тыс., Самвел Алексанян – более 42 тыс. Отметим, что все трое представляют правящую Республиканскую партию Армении.
Следующие три кандидата набрали более 30 тысяч голосов. Это сын бывшего премьер-министра Овика Абрамяна Аргам Абрамян (блок “Царукян”), за которого проголосовали более 34 тыс. граждан, кандидат-республиканец Роберт Саркисян, набравший 27 тыс. голосов, и еще один кандидат от этой партии Акоп Бегларян, набравший более 26 тыс. голосов.