Ավագանու թեկնածուն ունի 10 միլիոն դրամ արժողության ոսկյա զարդեր
Հանրապետական կուսակցությունը ապրիլի 2-ին պատգամավոր չընտրված իր թեկնածուներին որոշել է այս անգամ դարձնել Երևանի ավագանու անդամ: Այդպես է եղել նաև Երևանի քաղաքապետարանի կազմակերպական վարչության պետ Արմինե Վարդանյանի դեպքում:
Նա խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ ՀՀԿ-ի ցուցակում զբաղեցնում էր 100-րդ տեղը: Արմինե Վարդանյանը մասնակցում է նաև մայիսի 14-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններին՝ զբաղեցնելով ՀՀԿ-ի ցուցակի 56-րդ տեղը:
Ըստ թեկնածուի կենսագրական տվյալների՝ Արմինե Վարդանյանը միշտ պաշտոններ է զբաղեցրել պետական մարմիններում, իսկ 2014թ-ից Երևանի քաղաքապետարանում է աշխատում:
Գաղտնիք չէ, որ պետական կամ տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցների աշխատավարձը համեմատաբար ցածր է: Ենթադրվում է, որ նրանց ունեցվածքը ևս պետք է համեստ լինի:
Արմինե Վարդանյանը, որպես ավագանու թեկնածու, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել գույքի ու եկամուտների հայտարարագիր, ըստ որի՝ թեկնածուի միակ եկամուտը քաղաքապետարանից ստացված աշխատավարձն է՝ 3 միլիոն 126 հազար դրամ: Սակայն դրամական միջոցներն ու ունեցած թանկարժեք գույքն ավելին է, քան մի քանի տարվա աշխատավարձի հանրագումարը:
Արմինե Վարդանյանն ունի նաև մի քանի անուն անշարժ գույք: Ունի երկու բնակարան՝ Երևանի Բայրոն և Արտաշիսյան փողոցներում, շինություն և հողատարածք Կոտայքի մարզի Արզնի գյուղում:

Кандидат в члены совета старейшин Еревана задекларировала золотые украшения на 10 миллионов драмов
Не прошедшие в парламент кандидаты от Республиканской партии Армении на этот раз решили баллотироваться в совет старейшин Еревана. В их числе и начальник управления по организационным вопросам мэрии Еревана Арминэ Варданян.
На выборах в Национальное Собрание Варданян занимала 100-е место в списке РПА. На предстоящих 14 мая выборах в столичный совет старейшин она уже 56-я.
Судя по биографии кандидата, она всегда занимала должности в государственных органах. В мэрии Еревана работает с 2014 г.
Не секрет, что работники государственных структур или органов местного самоуправления получают скромную зарплату, соответственно и их имущество тоже должно быть скромным.
Между тем, из представленной в Центризбирком декларации Арминэ Варданян следует, что хотя ее зарплата в мэрии составляет 3 млн 126 тыс. драмов, денежные средства и имущество этого кандидата намного превышают ее зарплату за несколько лет.
Арминэ Варданян имеет и несколько единиц недвижимости. Ей принадлежат две квартиры в Ереване – на улицах Байрона и и Арташисян, а также земельный участок в селе Арзни Котайкской области.