Նշանակվել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի նոր գործադիր տնօրեն
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի (ՀԶՀ) հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը:
Օրակարգային առաջին հարցով քննարկվել և հաստատվել են ՀԶՀ 2016թ. ֆինանսական և գործունեության հաշվետվությունները:
Խորհուրդն ընդունել է հիմնադրամի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Կարէն Մկրտիչեանի հրաժարականի դիմումը: Նա տեղեկացրել է, որ պատրաստվում է ՀՀ-ում սեփական խորհրդատվական և ներդրումային ընկերություն հիմնել ու հաջողություն մաղթել հիմնադրամի անձնակազմին:
ՀԶՀ հոգաբարձուների խորհուրդը քննարկել և միաձայն քվեարկությամբ Արմեն Ավակ Ավակյանին նշանակել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն:

Назначен новый исполнительный директор Фонда развития Армении
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве сегодня состоялось очередное заседание Совета попечителей Фонда развития Армении.
В рамках первого вопроса повестки дня были обсуждены и утверждены финансовый отчет и отчет о деятельности Фонда развития Армении за 2016 год.
Совет принял заявление об отставке временно исполняющего обязанности исполнительного директора фонда Карэна Мкртичеана. Он проинформировал, что собирается основать в РА собственную консалтинговую и инвестиционную компанию и пожелал сотрудникам фонда успехов.
Совет попечителей Фонда развития Армении рассмотрел кандидатуру Армена Авак Авакяна и голосованием единогласно назначил его исполнительным директором Фонда развития Армении.