Քննարկվել են ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության ոլորտի պետական կառավարմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության ոլորտի պետական կառավարմանը վերաբերող հարցեր:
Վարչապետին վերլուծություն է ներկայացվել ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների կազմակերպման, համապատասխան օրենսդրական դաշտի ձևավորման, գործարար միջավայրի համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման վերաբերյալ: Մտքերի փոխանակության ընթացքում քննարկվել են առկա խոչընդոտներին, դրանց լուծման տարբերակներին, հնարավոր գործողություններին և ակնկալվող արդյունքներին վերաբերող հարցեր:
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է աշխատանքային խմբի շրջանակում շարունակել քննարկումները, ամփոփ տեսքի բերել առաջարկությունները և ներկայացնել միջոցառումների ժամանակացույց:

Обсуждены вопросы государственного управления сферой геологических изучений
В ходе состоявшегося сегодня у Премьер-министра Карена Карапетяна совещания были обсуждены вопросы государственного управления сферой геологических изучений.
Премьер-министру был представлен анализ организации работ по геологическому изучению недр, формирования соответствующего законодательного поля, создания благоприятных условий для бизнес-среды. В ходе обмена мнениями были обсуждены вопросы, касающиеся имеющихся препятствий, вариантов их решения, возможных действий и ожидаемых результатов.
Глава Правительства поручил в рамках рабочей группы продолжить обсуждения, обобщить предложения и представить график мероприятий․