Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր
Մայիսի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 90 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1750 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հարավային և հյուսիսային հատվածներում կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (22 արկ) և հաստոցավոր հակատանկային ու ավտոմատ նռնականետեր (12 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана применили 60-мм и 82-мм минометы
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 11-го и в ночь на 12-е мая противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 90 раз, произведя в направлении армянских позиций более 1750 выстрелов, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Помимо стрелкового оружия ВС Азербайджана на южном и северном участках линии соприкосновения применили 60-мм и 82-мм минометы (22 снаряда), а также станковый противотанковый и автоматический гранатометы (12 снарядов).
Подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям и продолжали осуществлять надежную защиту боевых позиций.