Կայացել է Հայաստանի Հանրապետության և մայիսյան հերոսամարտերի 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների նախապատրաստման և կազմակերպման պետական հանձնաժողովի նիստը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և մայիսյան հերոսամարտերի 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների նախապատրաստման և կազմակերպման պետական հանձնաժողովի նիստը:
Կառավարության պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ նիստում ներկայացվել են տոնական միջոցառումների վերաբերյալ մի շարք առաջարկություններ, քննարկվել են գերատեսչությունների կողմից այդ ուղղությամբ կատարվող աշխատանքները։
Վարչապետ Կարապետյանը հանձնարարել է բոլոր շահագրգիռ մարմիններին՝ սեղմ ժամկետում ամփոփել միջոցառումների ծրագրի հայեցակարգի շուրջ քննարկումները, մշակել ծրագրի նախագիծ՝ ներառելով բոլոր առաջարկությունները և ներկայացնել քննարկման հանձնաժողովի հաջորդ նիստում:

Состоялось заседание Государственной комиссии по подготовке и организации мероприятий, посвященных 100-летию Республики Армения и героических майских сражений
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве сегодня состоялось заседание Государственной комиссии по подготовке и организации мероприятий, посвященных 100-летию Республики Армения и героических майских сражений.
На заседании был представлен ряд предложений, касающихся праздничных мероприятий, были обсуждены работы, выполняемые в этом направлении ведомствами.
Премьер-министр Карапетян поручил всем заинтересованным органам в сжатый срок подытожить обсуждения вокруг концепции программы мероприятий, разработать проект программы, включив в него все предложения и представить его на обсуждение на следующем заседании комиссии.