ՀՀԿ-ն հաղթել է 71,25 %-ով
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը հրավիրված ասուլիսի ժամանակ հայտնեց Երևանի ավագանու ընտրությունների նախնական արդյունքները։ Համաձայն այդ տվյալների՝ ընտրություններում հաղթել է Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը՝ 71,25 %-ով, «Ելք»-ը հավաքել է 21 %, իսկ «Երկիր Ծիրանի»-ն 7,75 %։
Եթե այդ տվյալները ամբողջացնենք ըստ քվեարկողների թվի, կստացվի այսպիսի պատկեր.
Հիշեցնենք, որ երեկ Երևանի ավագանու ընտրություններ էին։ Ընտրություններին մասնակցում էին 3 քաղաքական ուժեր՝ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը, «Երկիր Ծիրանի»-ն և «Ելք» կուսակցությունների դաշինքը՝ իրենց քաղաքապետերի թեկնածուներով։
ՀՀԿ-ից առաջադրված էր գործող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, «Ելք» դաշինքից՝ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը, իսկ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցությունից՝ նախկին պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը։

РПА победила на выборах в Ереване
Председатель Центризбиркома Тигран Мукучян объявил предварительные результаты выборов в совет старейшин Еревана. Победу одержала Республиканская партия Армении, набравшая 71,25%. Блок “Выход” получил 21%, партия “Страна абрикоса” - 7,75%.
Напомним, что в прошедших вчера выборах в орган местного самоуправления столицы участвовали три политические силы – Республиканская партия, блок “Выход” и партия “Страна абрикоса”.
РПА выдвинула на пост мэра действующего главу Еревана Тарона Маркаряна, блок “Выход” – депутата Национального Собрвания Никола Пашиняна, партия “Страна абрикоса” – бывшего депутата НС Заруи Постанджян.