ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 650 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (23 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ Դ-44 տիպի հրանոթ (18 արկ) և 82 միլիմետրանոց ականանետ (4 արկ):
Ադրբեջանական զինուժը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 60 անգամ
Մայիսի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 60 անգամ:
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնարկել են կանխարգելիչ միջոցառումներ և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 60 раз
17-го и в ночь на 18-е мая на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 60 раз, произведя в направлении армянских позиций более 650 выстрелов.
Кроме стрелкового оружия ВС Азербайджана применили на восточном направлении станковый противотанковый гранатомет (23 снаряда), а на северо-восточном участке – пушку Д-44 (18 снарядов) и 82-мм миномет (4 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны провели превентивные мероприятия и продолжали уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу. Об этом сообщает Министерство обороны Республики Арцах.