Նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ
Արցախի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 80 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 750 կրակոց:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (4 արկ):

На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 21-го и в ночь на 22-е мая противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 80 раз, произведя в направлении армянских позиций более 750 выстрелов.
Помимо стрелкового оружия ВС Азербайджана на северном направлении линии соприкосновения применили также 60-мм миномет (4 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий и продолжали уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.