Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 մմ ականանետեր և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ
Մայիսի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 95 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1140 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (14 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (41 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана применили 60-мм и 82-мм минометы и станковый автоматический гранатомет
23-го и в ночь на 24-го мая на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня более 95 раз, произведя в направлении армянских позиций около 1140 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Помимо стрелкового оружия на юго-западном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-мм и 82-мм минометы (14 снарядов) и станковый автоматический гранатомет (41 снаряд).
Передовые подразделения АО прибегли к ответным действиям и продолжали уверенно нести боевое дежурство, говорится в сообщении.