Այսօր կայացել է Երևանի ճարտարապետության և շինարարության պետական համալսարանի խորհրդի նիստը, որի ընթացքում փակ գաղտնի քվեարկությամբ ռեկտոր է ընտրվել Հովհաննես Թոքմաջյանը: Իսկ վաղը տեղի կունենա Երևանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի խորհրդի նիստը` ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ: Օրակարգում դարձյալ համալսարանի ռեկտորի ընտրության հարցն է:
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի խորհրդի ապրիլի 26–ին կայացած նիստում ռեկտոր է ընտրվել տնտեսագիտական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, իսկ Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի խորհրդի ապրիլի 27-ին կայացած նիստում ռեկտոր է ընտրվել Արմեն Մազմանյանը:

Сегодня состоялось заседание совета Ереванского государственного университета архитекутуры и строительства, на котором закрытым тайным голосованием ректором был избран Ованнес Токмаджян. Завтра состоится заседание совета Ереванского государственного медицинского университета им.
Гераци под председательством министра образования и науки РА Армен Ашотяна. В повестке будет вопрос выборов ректора ЕГМУ.
На состоявшемся 26 апреля заседании совета Государственного экономического университета Армении ректором был избран доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян, а на заседании 27 апреля совета Ереванского государственного института театра и кино ректором был избран Армен Мазманян.