Արտգործնախարարն ընդունել է Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրենին
Արտաքին գործերի նախարարությունը հայտնում է, որ այսօր Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության Արևելյան և Հարավ-Արևելյան Եվրոպայի ու Կենտրոնական Ասիայի տնօրեն, դեսպան Արգենտինա Սաբադոսին:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը կարևորեց Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը և վստահեցրեց, որ Հայաստանի կառավարությունը շարունակելու է սերտ փոխգործակցությունը կառույցի հետ։
Դեսպան Սաբադոսը ներկայացրեց ՄՄԿ-ի կողմից իրականացվող աշխատանքները և բարձր գնահատեց Հայաստանի իշխանությունների հետ երկու տասնամյակից ավել հաստատված արդյունավետ համագործակցությունը։
Զրույցի ընթացքում մտքեր փոխանակվեցին միջազգային միգրացիոն հոսքերի կառավարման շուրջ։ Անդրադարձ արվեց Հայաստանում Սիրիայից ժամանած փախստականների խնդիրներին։

Министр иностранных дел Армении принял регионального директора Международной организации по миграции
29-го мая министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял регионального директора Международной организации по миграции (МОМ) по Юго-Восточной Европе, Восточной Европе и Центральной Азии Аргентину Сабадош.
Приветствуя гостя, министр Налбандян отметил важность осуществляемых в Армении программ МОМ и заверил, что правительство Армении продолжит тесное сотрудничество со структурой.
Посол Сабадош представила проводимые МОМ работы и высоко оценила установленное более двух десятилетий назад эффективное сотрудничество с властями Армении.
В ходе беседы стороны обменялись мнениями вокруг управления международных миграционных потоков, а также коснулись проблем сирийских беженцев в Армении.