Վարչապետն ընդունել է Գերմանական զարգացման բանկի (KfW) պատվիրակությանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Գերմանական զարգացման բանկի (KfW) տարածաշրջանային տնօրեն Օլաֆ Զիմելկայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կառավարության պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ վարչապետը կարևորել է KfW բանկի աջակցությամբ ՀՀ տնտեսության տարբեր ճյուղերում իրականացվող ծրագրերը և դրանց շարունակականությունը: Կարեն Կարապետյանը հյուրերին ներկայացրել է կառավարության գործունեության առաջնահերթությունները, նախաձեռնած բարեփոխումները, մասնավորապես` բիզնես միջավայրի բարելավման, ներդրումների խթանման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը:
Ընդգծելով, որ Հայաստանի հետ գործընկերությունը նպաստում է հայ-գերմանական համագործակցության զարգացմանն ու ամրապնդմանը՝ KfW տարածաշրջանային տնօրենն այն ընդլայնելու պատրաստակամություն է հայտնել:
Զրուցակիցները քննարկել են էներգետիկայի, գյուղատնտեսության, ենթակառուցվածքների, ջրային տնտեսության և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ ոլորտներում ընթացիկ, ինչպես նաև ապագա ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр принял делегацию Германского банка развития (KfW)
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с региональным директором Германского банка развития (KfW) Олафом Зимелкой.
Премьер-министр отметил важность программ, осуществляемых при поддержке банка KfW в различных отраслях экономики РА. Карен Карапетян представил гостям приоритеты деятельности Правительства, намеченные реформы, в частности, шаги, осуществляемые в направлении улучшения бизнес-среды, стимулирования инвестиций.
Подчеркнув, что партнерство с Арменией способствует развитию и укреплению армяно-германского сотрудничества, региональный директор KfW выразил готовность к его расширению.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся текущих, а также дальнейших программ в сферах энергетики, сельского хозяйства, инфраструктур, водного хозяйства и в других областях, представляющих взаимный интерес.