Կառավարությունում քննարկվել են Արարատի և Արմավիրի մարզերի զարգացման ներդրումային նոր ծրագրերը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը, որի ընթացքում քննարկվել են Արարատի և Արմավիրի մարզերից ներկայացված նոր ներդրումային ծրագրերը:
Ինչպես տեղեկացնում է կառավարության կայքը, բիզնես ծրագրերը վերաբերում էին գինեգործության և մրգային օղիների արտադրության ընդլայնմանը, օրգանական գյուղմթերքի վերամշակմանը, գյուղատնտեսական սարքավորումների արտադրությանը, ջերմոցային տնտեսությունների ընդլայնմանը և այլն:
Մանրամասներ են ներկայացվել ծրագրերի տնտեսական հիմնավորումների և ֆինանսական գնահատականների վերաբերյալ: Վարչապետը նշել է, որ բոլոր ծրագրերը պետք է դիտարկվեն սահմանված հայտանիշերի հիման վրա: Կարեն Կարապետյանը կարևորել է բիզնես ծրագրերի գնահատումը՝ ըստ ակնկալվող արդյունքների ու ռիսկերի և հանձնարարել պատասխանատուներին՝ հավանության արժանացած ծրագրերին ընթացք տալու նպատակով համատեղ ուսումնասիրել աջակցության հնարավորությունները:

В Правительстве обсуждены новые инвестиционные программы развития Араратской и Армавирской областей
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве состоялось очередное совещание, в ходе которого были обсуждены новые инвестиционные программы, представленные из Араратской и Армавирской областей РА.
Бизнес-программы касались виноделия и расширения производства фруктовых водок, переработки органических сельхозпродуктов, производства сельскохозяйственного оборудования, расширения тепличных хозяйств и др.
Были представлены детали экономических обоснований и финансовых оценок программ. Премьер-министр отметил, что все программы должны рассматриваться на основе установленных критериев. Карен Карапетян указал на важность оценки бизнес-программ в соответствии с ожидаемыми результатами и рисками и, чтобы дать ход одобренным программам, поручил ответственным совместно изучить возможности их поддержки.