49 միլիոն դրամը՝ պարգևատրմանն ու դրամական խրախուսմանը
Արդարադատության նախարարության 2017 թվականի արտաբյուջեն կավելացվի 51 միլիոն դրամով։ 2017 թվականի հունվարին կառավարությունը կանխատեսել էր նախարարության այս տարվա արտաբյուջե մուտքագրել 230 միլիոն դրամ, սակայն մայիսի 11-ի դրությամբ այդ գումարից արդեն մուտքագրվել է 119 միլիոն դրամը։ Ամսական նախատեսված 19 միլիոն դրամի փոխարեն արդարադատության նախարարության արտաբյուջե է մուտքագրվել 26 միլիոն դրամ։
Նախորդ շաբաթ արդարադատության նորանշանակ նախարար Դավիթ Հարությունյանը կառավարություն էր ներկայացրել 2017թ-ի առաջին 4,5 ամիսների նախարարության արտաբյուջե մուտքագրված գումարների հաշվարկները։
Նախահաշվով պլանավորվածից 7,2 միլիոն դրամ ամսական ավել մուտքով նախարարությունը 51 միլիոն դրամով ավելացնելու է եկամուտներն ու ծախսերը:
Ավելացվող այդ 51 միլիոն դրամից 49, 5 միլիոն դրամը նախարարությունը ուղղելու է
աշխատակիցների պարգևատրմանն ու դրամական խրախուսմանը, իսկ ներկայացուցչական ծախսերը ավելացնելու է 1,5 միլիոն դրամով։
Նախարարության արտաբյուջետային հաշվին 2016 թվականին վճարովի ծառայությունների մատուցման դիմաց մուտքագրվել է ավելի քան 220 միլիոն դրամ:

Минюст потратит 49 млн драмов на награды и денежные поощрения
В 2017 г. внебюджетный фонд Министерства юстиции увеличится на 51 млн драмов. В январе правительство предусмотрело оприходовать 230 млн драмов внебюджетных средств Минюста, однако по положению на 11 мая оприходовано уже 119 млн драмов. Вместо запланированных ежемесячных сумм в размере 19 млн драмов во внебюджетный фонд ведомства поступило 26 млн.
На минувшей неделе новоназначенный министр юстиции Даавид Арутюнян представил в правительстве оприходованные суммы внебюджетного фонда ведомства за первые 4,5 месяца 2017 г.
Министерство юстиции, которое каждый месяц стало получить на 7,2 млн драмов больше, намерено увеличить свои доходы и расходы.
49,5 млн из упомянутого выше 51 млн драмов будут направлены на награждение и денежное поощрение сотрудников. Вместе с тем на 1,5 млн драмов вырастут представительские расходы.
В 2016 г. за оказание платных услуг на счет внебюджетного фонда Министерства юстиции поступило свыше 220 млн драмов.