Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Ֆրանկոֆոնիայի գլխավոր քարտուղարի գրասենյակի տնօրենին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Ֆրանկոֆոնիայի գլխավոր քարտուղարի գրասենյակի տնօրեն Ժան Լուի Աթանգանա Ամուգունուին:
Ըստ կառավարության պաշտոնական կայքի՝ վարչապետը կարևորել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության և անդամ պետությունների հետ համագործակցության զարգացումը և անդրադարձել 2018 թվականին Հայաստանում կայանալիք Ֆրանկոֆոն պետությունների ու կառավարությունների ղեկավարների 17-րդ գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքին:
Գործադիրի ղեկավարը նշել է, որ իր գլխավորությամբ ստեղծվել է գագաթաժողովի նախապատրաստման և անցկացման միջգերատեսչական հանձնաժողով, աշխատանքային խումբ՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունում և վստահեցրել, որ ՀՀ կառավարությունը կներդնի անհրաժեշտ ջանքեր՝ միջոցառումը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար: Կարեն Կարապետյանի խոսքով, գագաթաժողովը կարող է դառնալ անդամ պետությունների միջև փոխգործակցության զարգացմանն ուղղված հարցերի ու ծրագրերի քննարկման լավ հարթակ:
Ժան Լուի Աթանգանա Ամուգունուն ընդգծել է Հայաստանի՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության հետ ակտիվ համագործակցությունը և վստահություն հայտնել, որ գագաթաժողովը մեր երկրում կանցկացվի լավագույնս:
Ֆրանկոֆոնիայի գլխավոր քարտուղարի գրասենյակի տնօրենը գոհունակությամբ է ընդգծել, որ տպավորված է միջոցառման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքից և նշել, որ Հայաստանում կայանալիք միջոցառումը կդառնա տոն ֆրանկոֆոն ընտանիքի անդամների համար:

Карен Карапетян принял директора офиса генерального секретаря Франкофонии
Премьер-министр Карен Карапетян принял директора офиса генерального секретаря Франкофонии Жана Луи Атангана Амугуну.
Премьер-министр отметил важность развития сотрудничества с Международной организацией франкофонии и государствами-членами и коснулся хода работ по подготовке к намеченному к проведению в Армении в 2018 году 17-му саммиту государств и правительств Франкофонии.
Глава Правительства отметил, что во главе с ним создана межведомственная комиссия по подготовке и проведению саммита, в Министерстве иностранных дел РА сформирована рабочая группа и заверил, что Правительство РА приложит необходимые усилия для организации мероприятия на высоком уровне. По словам Карена Карапетяна, саммит может стать хорошей площадкой для обсуждения вопросов и программ развития сотрудничества между государствами-членами.
Жан Луи Атангана Амугуну подчеркнул активное сотрудничество Армении с Международной организацией франкофонии и выразил уверенность, что саммит будет наилучшим образом проведен в нашей стране. Директор офиса генерального секретаря Франкофонии с удовлетворением подчеркнул, что впечатлен ходом работ по подготовке к мероприятию и отметил, что намеченный к проведению в Армении саммит станет праздником для членов семьи Франкофонии.