Դիվերսիոն ներթափանցման փորձ՝ հունիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը
Հունիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների կողմից հակամարտ զորքերի շփման գծում ձեռնարկվել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ մարտական հերթապահություն իրականացնող ստորաբաժանումները, շնորհիվ մարտավարական բարձր պատրաստվածության, դիրքային համակագերի կահավորվածության և տեխնիկական պատշաճ հագեցվածության, ժամանակին հավաստանշել են դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և հակառակորդին պատճառելով առնվազն 4 զոհ` հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ադրբեջանական կողմը հայկական մերձդիրքային հատվածում թողել է հատուկ գրոհայինների անձնական պարագաներ:
Ներթափանցման փորձը կանխելու ընթացքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել: Առաջնագծում օպերատիվ իրադրությունը շարունակում է մնալ արցախյան զինուժի լիակատար վերահսկողության ներքո:

Азербайджанская сторона предприняла попытку диверсионного проникновения
В ночь с 21 на 22 июня азербайджанские спецназовцы на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск предприняли попытку диверсионного проникновения. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Несущие боевое дежурство подразделения Армии обороны благодаря высокому уровню боевой подготовки, надлежащей технической оснащенности позиций своевременно пресекли попытку продвижения азербайджанской диверсионной группы и, нанеся противнику потери (как минимум четверо убитых), отбросили его на исходные позиции.
На прилегающем к позициям участке азербайджанская сторона оставила личные вещи спецназовцев.
В ходе пресечения попытки проникновения АО потерь не понесла. Оперативная обстановка на передовой продолжает оставаться под полным контролем арцхаских вооруженных сил, говорится в сообщении.