«Հետքը» հանդիպման է հրավիրում սեւանցիներին
Սեւանը Հայաստանի կարեւոր զբոսաշրջային կենտրոններից է, գլխավոր տեսարժան վայրերից մեկը: Այստեղ տարեկան հազարավոր զբոսաշրջիկներ են այցելում: Համենայնդեպս՝ Սեւան քաղաքը Հայաստանի աղքատ, չխնամված քաղաքներից է, որտեղ բացակայում են տարրական ենթակառուցվածքներ` զբոսաշրջիկներին անհրաժեշտ: Արտագաղթը զբոսաշրջային այս կենտրոնից նույնպես մեծ է:
«Հետքը» Սեւան քաղաքի բնակիչներին, ՀԿ-ների ներկայացուցիչներին, ավագանու անդամներին հրավիրում է հանդիպում-քննարկման` պարզելու, թե ինչու պատշաճ կերպով չի զարգանում քաղաքը, որոնք են հիմնական խնդիրներն ու խոչընդոտները, ինչու են մարդիկ այստեղ աղքատ, երբ տուրիստների եւ տեղացի հանգստացողների հոսքը ամռան ամիսներին չի դադարում, ինչ բյուջե ունի քաղաքը եւ ինչպես է այն ծախսվում:
Հանդիպումը տեղի կունենա հուլիսի 25-ին, ժամը 12-ին, ք. Սեւան, Սայաթ-Նովա 16/13 հասցեում` «Բոհեմ» արվեստանոց-թեյարան:

Hetq.am приглашает севанцев на встречу
Озеро Севан – один из важных туристических центров и одна из достопримечательностей Армении. Каждый год сюда приезжают тысячи туристов. Несмотря на это, город Севан принадлежит к числу наиболее бедных и неухоженных городов страны, где отсутствуют необходимые для туристов элементарные инфраструктуры. Кроме того, в этом регионе высокий уровень миграции.
Hetq.am приглашает жителей и представителей общественных организаций города Севан на встречу-обсуждение, цель которого выяснить, почему город не развивается надлежащим образом, каковы основные проблемы и препятствия, почему люди здесь живут бедно, если летом поток туристов и отдыхающих не прекращается, каков бюджет города и как он расходуется.
Встреча состоится 25 июля в 12 часов в чайной-мастерской “Богема” по адресу: г.Севан, ул.Саят-Новы, 16/13.