Բարեգործական ֆուտբոլ` Լիլիթի համար (վիդեո)
Այսօր Լիլիթին հերթական անակնկալն էր սպասվում: Նրան էին այցելել Երեւանի պետական համալսարանի մոտ 15 ուսանողներ: Անցյալ շաբաթ Երեւանի պետական համալսարանի ուսանողական եւ Արեւելագիտության եւ Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետների ուսանողական խորհուրդների աջակցությամբ նշված ֆակուլտետների ուսանողները «Կիլիկիա» մարզահամալիրում անցկացրել են ֆուտբոլային հանդիպում: Նախապես հայտարարվել է, որ խաղը բարեգործական բնույթ է կրում, եւ գումար հավաքելու համար տեղադրվել են արկղեր: Հավաքվել է 100.000 դրամ, որն ամբողջությամբ այսօր փոխանցվեց Լիլիթի մայրիկին` Կարինե Սարգսյանին:
Արեւելագիտության ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախագահ Գոռ Ավագյանն ասաց, որ գումարը փոքր է, սակայն Ամանորի նախաշեմին այն խիստ անհրաժեշտ է ընտանիքին: Բացի գումարից, ուսանողները Լիլիթին ու նրա եղբորը` Բենիկին, բերել էին հագուստ, գրենական պիտույքներ եւ քաղցրավենիք:
Լիլիթը փոքր-ինչ ամաչում էր ներկաներից, եւ երբ ուսանողները հեռացան, Լիլիթը սկսեց ուսումնասիրել նվերները եւ հպարտանալ, որ այժմ շատ ընկերներ ունի: 10-ամյա աղջիկը իրեն ընկեր է համարում բոլոր նրանց, ովքեր այցելում են իրեն եւ հետաքրքրվում իր առողջությամբ:
Լիլիթն այժմ ավելի հանգիստ է: Նա առաջվա նման ամեն օր լաց չի լինում եւ նույնն էլ պահանջում է մայրիկից ու մորաքրոջից: Աղջիկը հույս ունի, որ կառողջանա եւ ապագայի համար մասնագիտություն կընտրի:
Լիլիթը խոստացավ, որ Ամանորի գիշերը չի քնելու եւ երազանք է պահելու: Իսկ երազանքը հետեւյալն է. «Թող ոչ մի մանուկ չհիվանդանա»:

Благотворительный футбол для Лилит (видео)
Сегодня Лилит ждал очередной сюрприз – ее посетили около 15 студентов Ереванского государственного университета. На минувшей неделе при содействии студсоветов факультетов востоковедения и международных отношений ЕГУ студенты указанных факультетов провели в спорткомплексе "Киликия" футбольную встречу. Заранее было объявлено о том, что игра носит благотворительный характер, были установлены ящики для сбора средств. Собралось 100 тысяч драмов, которые сегодня были переданы маме Лилит Карине Саркисян.
Председатель студсовета факультета востоковедения Гор Авакян сказал, что сумма небольшая, но в преддверии Нового года она будет необходима семье. Помимо денег студенты принесли для Лилит и ее брата Беника одежду, письменные принадлежности, сладости.
При гостях Лилит немного стеснялась, но когда студенты ушли, она начала изучать подарки и гордиться тем, что у нее столько друзей. 10-летняя девочка считает своими друзьями всех тех, кто приходит к ней и интересуется ее здоровьем.
Сейчас Лилит чувствует себя более спокойно. Она уже не плачет каждый день, как раньше, и требует того же от мамы и тети. Девочка надеется, что поправится, а когда вырастет, то обязательно выберет себе специальность.
Лилит пообещала, что в новогоднюю ночь не будет спать и загадает желание. А желание такое: "Пусть ни один ребенок не болеет".