Օգոստոսի 27-ից սեպտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը շարունակել է մնալ հարաբերական հանգիստ:
Ըստ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության՝ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2200 կրակոց:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»,- հայտնում է մամուլի ծառայությունը։

В период с 27-го августа по 2-е сентября оперативная ситуация на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск продолжала оставаться относительно спокойной.
По сообщению пресс-службы Минобороны Республики Арцах, в указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 200 раз, произведя в направлении армянских позиций более 2200 выстрелов.
“Подразделения Армии обороны продолжают полностью контролировать ситуацию на передовой и уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу”,- говорится в сообщении.