ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ բացի հրաձգային զինատեսակներից, առաջնային գծի հարավարևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր:
Սեպտեմբերի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 4000 կրակոց:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում պահպանել թելադրողի իրենց դերը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար»,- նշում է մամուլի ծառայությունը։

С 17-го по 23-е сентября на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения в основном из стрелкового оружия различного калибра, призведя в направлении армянских позиций более 4000 выстрелов.
По сообщению пресс-службы Министерства обороны Республики Арцах, на юго-восточном участке линии соприкосновения вооруженные силы Азербайджана, кроме стрелкового оружия, применили также станковые автоматические гранатометы.
“Передовые подразделения Армии обороны продолжают диктовать ситуацию на передовой и при необходимости предпринимают шаги по организации надежной обороны боевых позиций”,- говорится в сообщении.