Հոկտեմբերի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նախորդ շաբաթներից հաստատված հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
«Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից՝ առանձին դեպքերում կիրառելով նաև խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ: ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծում շարունակում են մնալ թելադրողի դերում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն», -հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:

В период с 8-го по 14-е октября сложившаяся с прошлой недели относительно спокойная оперативная обстановка на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск не претерпела изменений.
“В указанный период времени противник нарушал режим прекращения огня в основном из стрелкового оружия, в отдельных случаях применяя также крупнокалиберные пулеметы. Передовые подразделения Армии обороны продолжают диктовать условия на передовой и уверенно несут боевое дежурство”,- сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.