Կարեն Կարապետյանն ընդունել է ՌԴ դեսպանին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Իվան Վոլինկինին: Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգին:
Ըստ կառավարության պաշտոնական կայքի՝ Կարեն Կարապետյանը և Իվան Վոլինկինը կարևորել են երկու երկրների միջև տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացումն ու ընդլայնումը, և այդ համատեքստում քննարկել առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացմանն առնչվող հարցեր:
Քննարկվել են նաև Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի՝ առաջիկայում Հայաստանի Հանրապետություն նախատեսվող պաշտոնական այցին և ՀՀ-ում անցկացվելիք Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին վերաբերող հարցեր:

Карен Карапетян принял посла РФ
Премьер-министр Карен Карапетян принял посла России в Армении Ивана Волынкина. Собеседники коснулись текущей повестки дня армяно-российских союзнических отношений.
Карен Карапетян и Иван Волынкин отметили важность дальнейшего развития и расширения экономического сотрудничества между двумя странами и в этом контексте обсудили вопросы увеличения объемов торгового оборота.
Были также обсуждены вопросы, касающиеся предстоящего официального визита Председателя Правительства Российской Федерации Дмитрия Медведева в Республику Армения и намеченного к проведению в РА заседания Евразийского межправительственного совета.