Նախարար Մովսիսյանը դեռ «շարիկ է գլորում»
Անցյալ ամիս Էներգետիկայի նախարար Արմեն Մովսիսյանը Ազգային ժողովում «Բյուջե 2012»-ի քննարկման ժամանակ iPad-ով խաղ էր խաղում. «շարիկ էր գլորում»: Օրեր անց վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը «Հայկական ժամանակին» ասել էր, որ նախարարը կարգապահական տույժի չի ենթարկվել. «Մենք պարոն Մովսիսյանի հետ ունեցել ենք զրույց, եւ ապագայում նման դեպքերը բացառելու ենք»:
Այսօր նախարար Մովսիսյանը ասուլիս էր հրավիրել՝ ամփոփելու տարին: «ՀԺ» թղթակիցը հետաքրքրվեց. «Շարիկ գլորելու հայտնի միջադեպից հետո շարիկ խաղացե՞լ եք: Կամ Ձեր նկատմամբ կիրառված պատիժը համարո՞ւմ եք համարժեք: Եվ եթե Ձեր նախարարությունում Ձեր վարած նիստի ժամանակ Ձեր ենթականերից մեկը նման բան աներ, ինչպե՞ս կպատժեիք»:
«Ես զարմանում եմ, որ այս երկրում էլ խոսալու թեմա չկա: Այլ հարց Ձեզ չի՞ հետաքրքրում, ուղղակի դա է (ինձ) հետաքրքրում... Խաղում եմ... »,- ասաց նախարարը եւ թեման եզրափակեց:

Министр Мовсисян все еще играет в шарики
В прошлом месяце министр энергетики Армен Мовсисян во время обсуждения в Национальном Собрании законопроекта бюджета 2012 года играл на iPad в шарики. Через несколько дней Тигран Саркисян заявил газете “Айкакан жаманак“, что министр не получил административного взыскания. “У нас была беседа с господином Мовсисяном, и в будущем подобное будет исключено“,- сказал премьер.
Сегодня Армен Мовсисян провел пресс-конференцию, на которой подвел итоги уходящего года. Корреспондент газеты “Айкакан жаманак“ поинтересовался: “После известного инцидента с игрой в шарики Вы играли в эту игру? И считаете ли примененное к Вам наказание адекватным? Как бы Вы поступили, если бы в Вашем министерстве, на заседании, которое вели бы Вы, кто-нибудь из Ваших подчиненных поступил аналогичным образом?“.
“Я удивляюсь, неужели в этой стране нет других тем для разговора? Вас другие вопросы не интересует? Меня просто это интересует... Играю“,- сказал министр и закрыл тему.